High Pressing

Visszatér a Premier League

2017. március 29. - kovadi

Két hét válogatott szünet miatti kihagyás után, újra láthatjuk kedvenceinket, április első hétvégéjén.

Rögtön egy rangadóval indul az angol bajnokság 30.fordulója, ugyanis a Merseyside Derby keretein belül, Liverpool város két legsikeresebb csapata, a Liverpool és az Everton csap össze. Meglátjuk mire lesz képes a vendégként az Everton, az idei szezonban hektikus szereplést bemutató Jürgen Klopp együttese ellen. A találkozó érdekessége még, hogy a Premier League húsz éves történelmében ezeken a  derbiken született eddig a legtöbb piros lap, szám szerint 21. Remek összecsapás várható.

A tabellát magabiztosan vezető Chelsea a kiesőjelölt Crystal Palace-t fogadja, míg a második helyen álló Spurs, Burnley-be látogat. Nehéz mérkőzés vár mind Antonio Conte, mind Pochettino legénységére.

Az Old Trafford-ban ezúttal a West Brown vendégeskedik majd. A Unitednek kell a győzelem, hogy ne szakadjon le az első négy helyen állótól és életben tartsa a Bajnokok Ligája indulásbeli reményeit.

A forduló zárómeccse pedig egy újabb rangadó, az Arsenal és a Manchester City között. Az előző mérkőzésen Pep Guardiola legényei győztek, megfordítva a mérkőzést a második félidőben. Vajon most melyik arcát látjuk a manchesteri kékeknek, azt amelyik 5-3 -ra megverte az As Monaco-t, vagy azt amelyik könnyedén, 4-0-ra kapott ki az Everton-tól?pep-guardiola-arsene-wenger-arsenal-barcelona-champions-league_3085983.jpg

S mi a helyzet az ágyúsok háza táján ? Wenger marad vagy megy ? A válogatott szünet alatt tudott-e új lendületet vinni a csapatba a francia mester ? Rengeteg a kérdés ezzel a meccsel kapcsolatban is, kíváncsian, izgatottan várjuk a vasárnap délutánt, és magát a hétvégét is.